TikTok'ta e-ticaret dönemi başlıyor!

  14 Aralık 2021TikTok'ta e-ticaret dönemi başlıyor!

Son zamanlarda sosyal medya platformları arasından en çok kullanıcının aktif olduğu TikTok, düzenlenen canlı alışveriş ve eğlence etkinliğinde, TikTok'ta sosyal ticaret ve pazarlama özelliğinin aktif olduğunu duyurdu.

Instagram gibi birçok sosyal medya platformu içinde elektronik pazarlama kanalları oldukça yer ediniyor. TikTok, tüm dünyada önemli bir konumda olan video içerik paylaşımlarının merkezi. Kullanıcılar bundan sonraki süreçte TikTok aracılığıyla da online bir şekilde alışveriş yapmanın yollarını keşfedecek. TikTok bu özellik sayesinde satıcılara kendi bünyesinde yer verirken bu satışlar üzerinden pay da alacak.

Kullanıcıların TikTok aktiviteleri üzerinden yürütülen araştırmalara göre, video içeriği izleyen dört kullanıcıdan birinin sonrasında ürün aradığı ya da o ürünü satın aldığı keşfedilmiş. Özellikle influencerların önemli bir yer edindiği video pazarlama ile insanlar o ürünü alma niyetini kazanabiliyor. Artık sadece influencerlar aracılığıyla değil, direkt satıcılar da bu ürünlerini TikTok üzerinden pazarlayabilecek.Etiketler :
#sosyalmedya, #socialmedia, #tiktok, #eticaret