​​​​​​​Adam Mosseri aracılığıyla Instagram'daki yeni gelişmeleri tanıtıldı

  29 Aralık 2021Instagram, özellikle bir sorunu bildirme ve yardım alma konularında eksiklikler taşıyordu. Instagram yöneticisi Mosseri, geliştirdikleri özellikleri tanıtırken "sorun bildirme" aracının daha kullanışlı hâle getirildiğini ifade ederek iki farklı özellikle tanıttı.

 

Birçok fotoğrafın adeta bir albüm gibi paylaşıldığı çoklu paylaşma özelliği, 2017'den beri Instagram'ın kullanıcılarına sunduğu bir seçenek. Bu seçenek ile toplam 10 tane fotoğraf ya da video paylaşımına izin veriliyor. Geliştirilen yeni bir yöntem, bu paylaşılan 10 fotoğraf ya da video arasından birini silme hakkı veriyor.

Adam Mosseri, haftalık video güncellemelerinden birini seçerek yeni özelliğin nasıl çalıştığına dair ayrıntılı bir anlatım yaptı:

Üç nokta simgesine dokunduktan sonra "düzenle" kısmına basılır. "Düzenle" kısmında "açıklama" düzenlenebiliyordu ya da konum ve kişi etiketlemeleri yapılabiliyordu. Artık "düzenle" seçeneğinde bir fotoğraf ya da video seçilerek silinebilecek. Bu özellik şu an sadece iOS'ta kullanılsa da çok yakın bir zamanda Android'de de kullanıma açılacak.

Instagram, ABD'deki kullanıcılarına farklı ve yeni bir özelliği duyurdu. Bu özelliğin adı "Rage Shake". Instagram'da geri bildirim vermenin yolları artıyor. Bu özellikle eğer uygulama hata veriyorsa veya düzgün çalışmıyorsa telefonunuzu sallayarak bunu Instagram'a bildirmeniz mümkün olacak. Ayrıca bunu yaptığınızda Instagram'ın hata raporuna dair arayüzünü görebileceksiniz.Etiketler :
#gonet, #haber, #instagram, #socialmedia, #sosyalmedya