Instagram hikayelerinde videolar 15 saniyeden 60 saniyeye çıkacak

  23 Aralık 2021Instagram hikayelerinde videolar 15 saniyeden 60 saniyeye çıkacak!

Instagram, hikâyeleri daha ön plana çıkarmak amacıyla testler yapıyor. En fazla 15 saniye şeklinde paylaşılan ve 24 saat için ulaşılabilir olan hikâyeler, bundan sonra 60 saniye olacak. Instagram'ın özellikle rekabet içinde olduğu TikTok ve Snapchat'le kapışacağı önemli bir gelişmeyi hayata geçireceğini söylemek mümkün.

Instagram'ın gerçekleştirdiği bu testlerin fark edilmesini sağlayan kişi ise Dijital Ağlar adıyla Twitter'daki hesabın ait olduğu Yusuf Ortaç. Paylaştığı bir ekran görüntüsünde daha uzun hikayelerle tanışmanın ve artık videoların 60 saniye olduğunun mümkün hâle geldiğini belirttiği bir ifade yer alıyor.

Genellikle videolar 15 saniye olduğu için Instagram 60 saniye olanları ayrı bir segmentte tutuyor. Test hâlâ devam ettiğinden dolayı bu şekilde olsa da dağıtıma çıktığında 1 dakikalık videoların paylaşılması desteklenecek.

Instagram etiketlerinde yeni düzenlemeler!

Instagram sadece video için değil fotoğraf paylaşırken farklı etiketlemeler için de düzenlemeler yapıyor. Paylaşılan fotoğraf ya da video için gerek kişi gerekse konum etiketlemeleri yapılabiliyor. Her ne kadar birçok etiket oluşturma fırsatı sunulsa da iyileştirilmesi gerekilen bir noktada olduğu da oldukça açık. Bu yüzden özellikle kişi ve konum belirtmenin daha kolay ve hızlı getirilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

instagram hikayeleri

Instagram post paylaşmanın daha ötesinde hikâyelerle etkileşim alıyor. Hikâyelerin Instagram'ın ana bileşeni olduğunu söylemek mümkün. Snapchat ve TikTok bu esnada uzun video seçenekleri sunarken Instagram'ın da geri kalmaması oldukça önemliydi. Uygulamanın daha çekici hâle getirilmesi ve daha fazla kullanıcının vakit geçirmesini sağlamak amacıyla videoların uzun hâle gelmesi önemli bir adım.Etiketler :
#gonet, #haber, #instagram, #socialmedia, #sosyalmedya, video