WhatsApp'ın grup yöneticileri için geliştirdiği işte o özellik!

  22 Aralık 2021WhatsApp'ın grup yöneticileri için geliştirdiği işte o özellik!

Birçok şirketin, topluluğun ya da okuldaki ders sınıflarının WhatsApp üzerinden grupları var. Bu gruplar; ortak bir noktada olan insanların iletişim kurmasını, bir konuyla ilgili tek tek kişilere iletmek yerine grup sayesinde herkese aynı anda gönderme fırsatının sunulması gibi seçenekleri olduğu için herkes tarafından etkin bir şekilde kullanılıyor.

Özellikle şirket, dernek ya da içinde dersin hocasının olduğu gruplarda, grup yöneticilerine bazı önemli işler düşebiliyor. Gruba atılan uygunsuz bir mesaj, grupta olan tartışmalar ya da insanları rahatsız edecek şekilde bazı söylemlerin yazılması gibi eylemler grubun huzurunu da kaçıran bir noktada yer alıyor. Bu gibi durumlarda mesajları silmek etkili bir çözüm fırsatı sunabilir.

WhatsApp son zamanlarda grup yöneticileri için yeni bir özelliği etkinleştirmeyi planlıyor. Bu özellik sayesinde yöneticiler herhangi bir mesajı silme yetkisine sahip olacak. Özelliği etkinleştirme amaçlarından biri de daha iyi bir yönetim sağlamaya çalışmak.

WhatsApp gruplarında birden fazla yönetici olabiliyor. Bunun için uygulamaya eklenecek olan bu özellik sayesinde eğer bir mesaj silindiyse kimin o mesajı sildiği de görülebilecek. Şu an hâlâ geliştirilme aşamasında olan özelliğin ne zaman etkin olacağı ise bilinmiyor. Etiketler :
#gonet, #haber, #instagram, #whatsapp, #sosyalmedya, #socialmedia