WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 için desteği kesiyor

  23 Mayıs 2022WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 için desteği kesiyor

WhatsApp, 24 Ekim'den sonra iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemine sahip cihazlar için desteğini kesecek. Uygulamayı kullanmak isteyen iPhone 5 ve iPhone 5c sahiplerinin yeni bir telefona geçmeyi düşünmeleri gerekecek.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp24 Ekim'den sonra iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemine sahip cihazlar için desteğini kesecek. Hala bir iPhone 5s, iPhone 6 veya iPhone 6s kullanıyorsanız, cihazınızda WhatsApp'ı kullanmaya devam edebileceksiniz, ancak WhatsApp kullanmaya devam etmek isteyen iPhone 5 ve iPhone 5c sahiplerinin yeni bir telefona geçmeyi düşünmeleri gerekecek.

WABetaInfo'nun ortaya çıkardığı bilgilere göre WhatsApp, kullanıcıları son iOS sürümlerini yüklemek için uyarıyor. Bunun için Ayarlar sekmesinden yeni sürümün yüklenmesi gerekiyor. Ancak Apple, bir süre sonra eski cihazlarına en yeni iOS sürümlerini sunmamaya başlıyor, bu da bazı cihazların artık WhatsApp'ı kesin bir şekilde kullanamayacağı anlamına geliyor. 

WhatsApp Yardım Merkezi'nde şirket, iPhone kullanıcılarının uygulamayı kullanmaya devam etmeleri için iOS 12 veya daha yenisini çalıştırmaları gerektiğini halihazırda belirtiyor. Örneğin; Android kullanıcıları da uygulamayı kullanabilmek için 4.1 sürümüne veya daha yenisine ihtiyaç duyuyor. 

WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 için desteği kesiyor

Her ne kadar ülkemizde artan döviz kurlarıyla yeni telefon alabilmek oldukça zorlaşmış olsa da şirketler yeni cihazları ve işletim sistemlerinin son sürümlerini tanıtmaya devam ediyor. Apple da bu sene yazılım odaklı etkinliği WWDC'yi 6 ve 10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirecek. Bu etkinlikte iOS 16 ve watchOS 9 gibi yeni sürümler tanıtılacak. Söylentiler, iOS 16 işletim sisteminin iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve birinci nesil iPhone SE ile çalışmayı durduracağını yönünde. Neler olacağını ise hep birlikte bekleyip göreceğiz. 

 

Haber Kaynağı: Webrazzi Gözde Ulukan 23.05.2022Etiketler :
gonet, güncel haber, sosyal medya, whatsapp