WhatsApp, dijital cüzdan Novi ile ABD'de para gönderimi seçeneği sunmaya başladı

  12 Aralık 2021Son yıllarda gelişen kripto para ile ödeme teknolojisi, ilk olarak özellikle Twitter kullanıcılarına seçenek olarak sunulmuştu. Bazı söylemlere göre WhatsApp'ın bu konuda gelişmeler yürüttüğü biliniyor. Metaverse evreninde dijital cüzdan olarak kullanılacak Novi'nin kurucusu Stephane Kasriel'in Twitter üzerinden paylaştığı bir duyuru, artık WhatsApp'da Novi'nin etkin olacağıyla ilgili.

@Novi dijital cüzdanını denemenin yeni bir yolu var. Artık ABD'de sınırlı sayıda kişi Novi'yi kullanarak @WhatsApp üzerinden para gönderip alabilecek. Aile ve arkadaşlara para göndermek, mesaj göndermek kadar kolay hâle gelecek. 

Novi'nin İlk Pilot Çalışması

Novi, ilk pilot çalışmasını 2 ay önce yayınladı. Şirketin asıl hedefi Kasriel'in söylemlerine göre WhatsApp entegrasyonunu hayata geçirmek. Novi'nin daha ileriye taşınmasında WhatsApp'ın büyük bir rol oynayacağı düşünülüyor. 2021 yılı istatistiklerine göre WhatsApp'ın yaklaşık 2 milyar kullanıcısı var. Bu açıdan Novi'nin kendini ileriye doğru taşımayı hedeflediği bir alan olması çok anlaşılır.

Novi'nin Üç Değeri

Novi, para aktarma ücreti almaması gibi önemli üç değere sahip. İnternet sitesinde Novi'nin bu değerlerinin WhatsApp entegrasyonu için vurgulandığı görülüyor. Bu değerler şunlardır:

  1. Para aktarma sürecinde herhangi bir işlem ücreti alınmayacak
  2. Güvenlik açığına ve sahtekarlıklara karşı koruma
  3. Para aktarma sürecinde ve diğer süreçlerde ihtiyaç duyulduğunda destek olma

Novi ile WhatsApp Üzerinden Para Gönderme Nasıl Yapılacak?

Novi'de kullanıcı deneyimine uygun olarak Android'de dosya gönderme ataç simgesi, iOS'ta artı tuşu; yine aynı şekilde para gönderme seçeneğinin de içinde yer aldığı yerler olacak. Bu simgelere basıldığında kullanıcının karşısına ödeme seçenekleri çıkacak ve tercih edilen seçeneklere göre işlem tamamlanacak. 

Eğer WhatsApp üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz bu işlem için hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturmanız için yönlendirme alacaksınız. Böylece Novi hesabınızı oluşturup para aktarma yapabileceksiniz.Etiketler :
whatsapp, sosyalmedya, novi