Sosyal alışverişte TikTok öne çıkmaya başlıyor

  10 Nisan 2022Sosyal alışverişte TikTok öne çıkmaya başlıyor

Sosyal medya kanallarından alışveriş üzerine yapılan son araştırmalar, markaların mecranın potansiyelini kullanarak konumlandırmalarına devam edeceğine işaret ediyor.

Sosyal medya üzerinden görülen ürünleri satın aldığını belirtenlerin sayısı artarken neredeyse her kullanıcı, takip ettiği influencer hesaplarından ürün almayı planladığını söylemekte. 2025'e kadar 1 trilyon $ seviyesini geçeceği düşünülen sosyal medya alışverişinin son dönemlerde en çok konuşulan mecrası ise TikTok. 

Sosyal alışverişte TikTok öne çıkmaya başlıyor

Sosyal medya mecraları üzerinden alışverişin artmasında AR ve VR cihazların daha sık kullanılmasının en büyük tetikleyicilerden olduğunu gösteren bir araştırma, bu ürünlere sahip olan 10 kişiden neredeyse 9'unun sosyal medya üzerinden alışveriş yaptığını belirtiyor. Bu durum kullanıcıların arkadaşlarından ve çevrelerinden gördükleri ürünlerini satın almaya daha çok meyilli olmalarını sağlarken markalar açısından da stratejilerini farklılaştırarak çoklu kanal deneyimini geliştirmelerine yardımcı olabilir gibi görünüyor. 

HABER KAYNAĞI: Nazlı Türdü 06 Nisan 2022 WebrazziEtiketler :
gonet, tiktok, sosyal medya