Sosyal Medya
İlk kez Türkiye'de denendi! İşte Instagram'ın yeni özelliği

Meta çatısı altında yer alan popüler sosyal medya platformu Instagram, en çok kullanılan “Hikayeler” bölümünde değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Instagram yeni özelliğini ilk olarak Türkiye'de test etmeye başladı. Bu yeni özellik sayesinde artık Instagram hikayeleri dikey olarak kaydırılacak.

DEVAMI
Sosyal Medya
Twitter iPhone uygulamasında yeni arama çubuğu test ediliyor

Twitter 2021’de çok sayıda yeni ürün ve özelliği kullanıma sunmuştu. 2021’de Super Follows özelliğini çıkaran mikro blog servisi, Spaces sohbet odalarını da faaliyete geçirmişti. Twitter 2022’ye de iPhone uygulamasına test ettiği yeni bir özellikle merhaba diyor. Yeni arama çubuğu, iOS uygulamasının ana ekranında test ediliyor.

DEVAMI
Sosyal Medya
WhatsApp, sesli mesajların arka planda dinlenmesine izin verecek

WhatsApp, hem Android hem de iOS için sesli mesajların arka planda dinlenebilmesi özelliği üzerinde çalışıyor.

DEVAMI
Sosyal Medya
Twitter engellenen hesapları Keşfet sekmesinde göstermeyecek

Twitter, kullanıcılarını sessize aldıkları veya engelledikleri hesaplardan ve sessize aldıkları kelimelerden korumak için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Twitter kullanıcıları artık Keşfet sekmesinde sessize aldıkları veya engelledikleri hesapların paylaşımlarını görmeyecek.

DEVAMI
Sosyal Medya
Meta’dan Facebook ve WhatsApp kullanıcılarına 'şifrenizi değiştirin' uyarısı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Facebook ve WhatsApp’ta e-dolandırıcılık saldırılarının arttığı açıklandı. Çatı şirket Meta tarafından yapılan açıklamada, her iki platformdaki kullanıcıların, sahte bir giriş sayfası sağlayarak şifreler gibi bilgileri çalmayı amaçlayan "e-dolandırıcılık" saldırısının kurbanı olabileceği konusunda uyarırken, şifrelerini değişmeleri gerektiğini söyledi.

DEVAMI
Sosyal Medya
iOS için WhatsApp'a Küçük Ama Çok Faydalı Bir Özellik Ekleniyor!

iOS kullanıcıları, yakında Android kullananların bir süredir sahip olduğu bu küçük ama önemli özelliğe kavuşacak!

DEVAMI
Sosyal Medya
Instagram hesaplarını telif tuzağıyla ele geçiriyorlar

Gerçek süsü verilmiş sahte telif hakkı ihlali şikayetleri, Instagram kullanıcılarının başına bela oldu. Siber güvenlik uzmanları, bu yeni yöntemle hesaplarının ele geçirilme riskine karşı kullanıcıları uyardı.

DEVAMI
Sosyal Medya
Facebook moderatörleri evden çalışabilecek

Aralık ayı sonlarında moderatörlere sağlanan orijinal plan, yaklaşık 400 kişiyi ofiste çalışmaya zorlarken, COVID-19’un son derece bulaşıcı Omicron varyantının hala yaygın olmasıyla işler değişti.

DEVAMI
Sosyal Medya
Twitter aşı karşıtlarına savaş açtı

Twitter, ABD Kongre Üyesi Marjorie Taylor Greene’in kişisel hesabını, koronavirüs ile ilgili yaptığı yanlış bilgilendirmeler ve bu konudaki kuralları ihlal etmesi nedeniyle kalıcı olarak askıya aldı.

DEVAMI
Sosyal Medya
WhatsApp üç mavi tik özelliğine dair açıklama yaptı

Birçok mesajlaşma uygulamasında yer almayan özelliklerin WhatsApp'ta hayata geçirilmesine dair iddialar var. Bu iddialardan biri de üç tik özelliği.

DEVAMI
Sosyal Medya
iOS uygulaması Tumblr tarafından kısıtlandı

Tumblr'ın "hassas içerik" tanımına girebilecek içeriklerin veya etiketlere ilişkin arama yapıldığında bazı sonuçlarının sınırlandırılması düşünülüyor.

DEVAMI
Sosyal Medya
YouTube TV ile Disney arasındaki anlaşmazlık son buldu

Geçtiğimiz haftalarda YouTube ile Disney arasında yeni bir anlaşma yapılacaktı, fakat süreç olumsuz gitti ve Disney kanalları YouTube TV'den kaldırıldı.

DEVAMI
Sosyal Medya
2022 yılında Instagram'ın önceliği videolar olacak

Instagram yöneticisi Mosseri, 2022 yılındaki planlarını açıkladı. Videoların ön plana çıkarılacağını ve Reels üzerinde iyileştirmeler yapılacağını duyurdu.

DEVAMI
Sosyal Medya
Meta'nın Facebook ve WhatsApp'ının açtığı davaya ret

WhatsApp'ın kullanıcılarının verilerinin Facebook'ta paylaşması ve işlemesi üzerine Rekabet Kurumu tedbir kararı almıştı. Bu kararın reddi talep edildi.

DEVAMI
Sosyal Medya
​​​​​​​Adam Mosseri aracılığıyla Instagram'daki yeni gelişmeleri tanıtıldı

Instagram, bir sorunu bildirme ve yardım alma konularında eksiklikler taşıyordu. Adam Mosseri, "sorun bildirme" aracının daha iyi hâle getirildiğini duyurdu.

DEVAMI
Sosyal Medya
Google’a 98 milyon dolarlık ceza Rusya’dan geldi

Sıkı internet yasalarıyla tanınan Rusya, geçen ay Google'a yasaklı içerikleri kaldırmaması sonucu 98 milyon dolar (7,2 milyar ruble) para cezası verdi.

DEVAMI
Sosyal Medya
Tiktok 2021 yılında Google'dan daha fazla ziyaretçi aldı

Cloudflare verilerine göre 2021 yılında video paylaşım sosyal medya kanallarından TikTok, Google'ı geride bırakarak en fazla ziyaretçi alan site oldu.

DEVAMI
Sosyal Medya
2021’de Twitter Türkiye'de en çok kimlerin konuşulduğu açıklandı

Tüm yılı özetleyen etkinlikler, çoğu sosyal medya kullanıcısının ilgisini çekiyor. 2021 yılını özetleyen sosyal medya kanallarına Twitter da bu yıl dahil oldu.

DEVAMI
Sosyal Medya
Instagram reels yanıtlama özelliğini hayata geçirecek

Adam Mosseri tarafından Instagram'daki yeni özellikler duyuruldu. 2021 özeti, reel'a yanıt verme ve profile embed sağlayan yenilikler mevcut.  

DEVAMI
Sosyal Medya
TikTok'ta videoların yeniden paylaşılması mümkün olacak

TikTok, paylaşılmış bir TikTok videosunun yeniden paylaşılmasını mümkün hâle getirmek için "Paylaş" (Repost) düğmesi üzerinde testler yapıyor.

DEVAMI
Sosyal Medya
Instagram hikayelerinde videolar 15 saniyeden 60 saniyeye çıkacak

Instagram, hikâyeleri ön plana çıkarmak amacıyla testler yapıyor. 15 saniye şeklinde paylaşılan ve 24 saat için ulaşılabilir olan hikâyeler, 60 saniye olacak.

DEVAMI
Sosyal Medya
WhatsApp'ın grup yöneticileri için geliştirdiği işte o özellik!

WhatsApp grup yöneticileri için yeni bir özelliği etkinleştirmeyi planlıyor. Bu özellik sayesinde yöneticiler herhangi bir mesajı silme yetkisine sahip olacak.

DEVAMI
Sosyal Medya
Twitter videolar için otomatik alt yazı desteğini dağıtıma çıkardı

Twitter'da son gelişmelerden olan biri de otomatik alt yazı seçeneğinin gelmesi. Bu özellik şu an iOS, Android ve internet sitesi ile ulaşılabilir bir konumda.

DEVAMI
Sosyal Medya
Meta platformunda kullanıcıları hedef alan siber ajanlık yasaklandı!

Instagram, WhatsApp ve Facebook'un sahibi Meta, kullanıcılarına karşı tehdit oluşturan yedi izleme şirketinin faaliyetlerini engellediğini duyurdu.

DEVAMI
Sosyal Medya
Facebook ve Instagram'ın kişisel 2021 özeti özellikleri

Instagram ve Facebook aracılığıyla sunulan 2021 özetleri, kullanıcılarına verilerini derleyerek bir yıllarını kişiselleştirerek özetleme fırsatı sunuyor.

DEVAMI
Sosyal Medya
Twitter’da Abonelik Dönemi: Twitter Blue

Twitter Blue ile birçok özellik kullanıma sunuluyor. Atılan tweet'i geri alma, okuma modu oluşturma ve koleksiyonlar hazırlama gibi özellikler yer alacak.

DEVAMI
Sosyal Medya
TikTok'ta e-ticaret dönemi başlıyor!

Sosyal medya platformları arasından en çok kullanıcının aktif olduğu TikTok, düzenlenen bir etkinlikte, sosyal pazarlama özelliğinin aktif olduğunu duyurdu.

DEVAMI
Sosyal Medya
WhatsApp, dijital cüzdan Novi ile ABD'de para gönderimi seçeneği sunmaya başladı

Meta evreninin dijital cüzdanı Novi, her kullanıcının kolaylıkla ulaşabileceği WhatsApp içinde de yer alacak. Stephane Kasriel Twitter üzerinden duyurdu!

DEVAMI
Sosyal Medya
Instagram gençler için çok tehlikeli

13 yaşındaki ergenlerin Instagram aracılığıyla özellikle MDMA ve Xanax gibi psikiyatrik ilaçlara maruz kalması ve satın alması çok kolay hâle geldi.

DEVAMI