İlk kez Türkiye'de denendi! İşte Instagram'ın yeni özelliği

  17 Ocak 2022İlk kez Türkiye'de denendi! İşte Instagram'ın yeni özelliği

Meta çatısı altında yer alan popüler sosyal medya platformu Instagram, en çok kullanılan “Hikayeler” bölümünde değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Instagram yeni özelliğini ilk olarak Türkiye'de test etmeye başladı. Bu yeni özellik sayesinde artık Instagram hikayeleri dikey olarak kaydırılacak.

 

İlk kez Türkiye'de denendi! İşte Instagram'ın yeni özelliği

Her geçen gün kendini geliştiren ve uygulama üzerinde değişiklikler yapan Instagram bu sefer de "Hikayeler" bölümüne el attı. Uzun yıllardır sağa kaydırılarak ilerleyen hikayeler bölümünde değişikliğe giden Instagram alışkanlıkları bozacak. Instagram'ın bu yeni özelliği ilk olarak ülkemizde test edilmeye başlandı.

INSTAGRAM HİKAYELERİ DİKEY OLARAK KAYDIRILACAK

Instagram'da Akış gönderilerini dikey şekilde kaydırıyor olsak da Hikayeler özelliği kullanıma sunulduğundan beri bunun tersi mevcuttu. Hala Instagram'da hikayeleriniz yatay şekilde görünüyor olabilir. Ancak Türkiye'de ikamet eden bazı kullanıcılarda görünüyor ki Hikayeler artık Akış'taki gibi dikey kaydırılıyor. Bu özelliği fark eden Dijital Pazarlama Uzmanı Ahmet Balat adlı Türk kullanıcı, paylaştığı story ile hikayelerin yeni görünümünü gösterdi.

Bu özellik bir Türk kullanıcının videosunda görünmüş olsa da her Türk kullanıcıda mevcut değil. Bunun nedeni, özelliğin şu an sadece küçük bir kullanıcı kitlesi tarafından erişilebiliyor olması. Yani Hikayeler'inizde bir değişiklik yoksa test programına alınan kullanıcılardan biri olmadığınız çıkarımını yapabilirsiniz. Eğer Instagram'ın beta sürümünü kullanırsanız bu özelliği görme şansınız artabilir. Eğer hikayelerin dikey olarak kaydırılması hoşunuza gitmediyse bununla ilgili geribildirim yaparak kullanıcı deneyimine katkı sağlayabilirsiniz.

Haber Kaynağı: https://www.aksam.com.tr/teknoloji/ilk-kez-turkiyede-denendi-iste-instagramin-yeni-ozelligi/haber-1234136

 Etiketler :
#gonet, #google, #haber, #instagram, #socialmedia, #sosyalmedya