WhatsApp üç mavi tik özelliğine dair açıklama yaptı

  04 Ocak 2022WhatsApp üç mavi tik özelliğine dair açıklama yaptı

 

Facebook'un da içinde yer aldığı Meta'da yer alan WhatsApp, son zamanlarda oldukça hareketli bir dönemden geçiyor. Birçok mesajlaşma uygulamasında yer almayan özelliklerin WhatsApp'ta hayata geçirilmesine dair iddialar var. Bu iddialardan biri de üç tik özelliği.

 

WhatsApp'a üç mavi tik özelliği gelecek mi? Açıklama yapıldı

WhatsApp'ta geçtiğimiz dönemde birçok güvenlik problemi yaşandı. Diğerleri ve hükümet tarafından bu mesajların görülüp görülmediğine ilişkin önemli bir adım atıldı. Üç tik özelliği bu gibi güvenlik problemlerinin yaşanmamasını, yaşandığında ise kullanıcıların bu konu hakkında bilgi sahibi olmasını sağlıyor. 

WhatsApp'a üç mavi tik özelliği gelecek mi? Açıklama yapıldı

Mesajlaşmalar esnasında bazen ekran görüntüsü alınıp mesajınızın bir başkasına atıldığı durumlar yaşanabiliyor. Bu gibi durumların önüne geçilmesi için sizin bilgilendirilmeniz de bu üç tik özelliği ile sağlanacak. Eğer mesajlarınızın ekran görüntüsü alınıyorsa üç tiki görebileceksiniz. 

Bu yeni özellik duyurulduktan sonra WhatsApp'a dair gizlilik endişeleri de arttı. İnsanlar mesajlarının başkaları tarafından okunduğuna dair bilgiyi üç tik ile görebilecekler.

 

WhatsApp'a üç mavi tik özelliği gelecek mi? Açıklama yapıldı

 

Üç tik özelliğiyle ilgili iddialar ise WhatsApp tarafından doğrulanmadı. Sosyal medya hesabı tarafından yapılan açıklamada, WhatsApp platformunun böyle bir özelliği uygulamaya dahil etmek istemedikleri vurgulandı.

WhatsApp'a üç mavi tik özelliği gelecek mi? Açıklama yapıldı

Tartışmalar şu an için ertelenmiş ve iddialar yalanlanmış olsa da bir önceki süreçte bu gibi iddiaların olduğu durumlardan sonra özelliklerin eklendiği görülmüştü. WhatsApp'ın bu özelliği ne zaman hayata geçireceği merak konusu.Etiketler :
#gonet, #google, #whatsapp, #socialmedia, #sosyalmedya