2022 yılında Instagram'ın önceliği videolar olacak

  31 Aralık 20212022 yılında Instagram'ın önceliği videolar olacak

Instagram yöneticisi Adam Mosseri, 2022 yılındaki planlarını açıkladı. Özellikle videoların ön plana çıkarılacağını, Reels'ın geliştirilmeye devam edileceğini ve videoların Reels etrafında toplanacağını vurguladı.

 

Instagram, 2022 yılında videolara öncelik verecek

Video pazarlama alanı, Instagram için çalışılması planlanan ve geliştirilen bir alan. Özellikle keşfette en çok tıklanan gönderiler genelde Reels ya da videolar oluyor. Kullanıcıların videoya olan ilgisini fark eden Instagram 2022 yılında çalışmalarını video temelinde konumlandırıyor.

Reels Üzerinden Gelir Elde Edilecek

Reels, birçok içerik üreticinin en çok yoğunlaştığı gönderi alanı. Çok fazla izlendiği, takipçi sayısına göre izlenmesinin fark etmediği, yaratıcı ve ekranda tutucu bir içerik olduğunda kişiyi izlemeye çektiği için herkes tarafından kullanıma açık. Artık Reels bir pazarlama aracı olarak görülüyor.

İçerik üreticilerinin beklediği haber ise bu videolar üzerinden, TikTok'ta olduğu gibi, gelir elde edebilmek. Mosseri, 2022 yılında videoların gelir kaynağı oluşturacağını söylüyor. Bunun yanı sıra Instagram'da yaş sınırı olsa da uygulama birçok çocuk tarafından kullanılabiliyor. Ebeveyn kontrolleri için bazı araçlar ekleneceği de Mosseri tarafından duyuruldu.Etiketler :
#gonet, #haber, #instagram, #socialmedia, #sosyalmedya