Tiktok 2021 yılında Google'dan daha fazla ziyaretçi aldı

  27 Aralık 2021Tiktok 2021 yılında Google'dan daha fazla ziyaretçi aldı!

Milyonlarca kullanıcısı olan TikTok, her geçen yıl daha fazla kullanıcıya ulaşarak kendi rekorunu kırıyor. TikTok, insanların video paylaşım yapabildiği ve çeşitli trendler oluşturup bunları takip edebileceği sosyal medya kanallarının başında geliyor. Cloudflare tarafından açıklanan verilere göre ise 2021 yılında TikTok, Google'ı geride bırakarak en fazla ziyaretçi alan site oldu. 

TikTok daha önce ilk defa 2021 Şubat ayında birinci sırada yer almıştı. Sonraki aylarda ziyaret edilme sıklığı değişkenlik gösterse de Ağustos ayından beri sürekli birinci olarak ilk sırada yerini korumaya başladı.

TikTok'un bu yükselişi çok fazla dikkat çekici. Öyle ki bir önceki sene sekizinci sırada yer alırken bu sene birinci sıradaki Google'dan bile daha fazla ziyaretçi alarak onu geride bırakabildi. Fazlasıyla bir büyüme yaşadığını söylemek mümkün.

Pandemiden sonra popülerliğinin arttığına dikkat çekilmesi önemli. Özellikle çocuklar ve gençler tarafından oldukça ilgi gördü ve sosyalleşme alanlarından biri oldu. Yapılan araştırmalardan birini yürüten Statistica, 15-25 yaş aralığında olan gençlerin TikTok kullanma yüzdelerinin pandemiden sonra %180 arttığını ortaya çıkardı. Pandeminin yaşandığı 2020 yılında TikTok, 315 milyon indirme ile rekor kırdı.Etiketler :
#gonet, #eticaret, #socialmedia, #sosyalmedya, #tiktok