Twitter’da Abonelik Dönemi: Twitter Blue

  16 Aralık 2021Twitter’da Abonelik Dönemi: Twitter Blue

Twitter'ın başlatmış olduğu ilk abonelik sistemi, Twitter Blue ile birçok özellik kullanıma sunuluyor. Ücretli abonelik sistemini içeren bu sistem içinde; atılan tweet'i geri alma, bir metin için okuma modu oluşturma ve koleksiyonlar hazırlama gibi özellikler yer alacak. 

Gelin birlikte bu abonelik sistemini yakından inceleyelim!

Twitter’da Abonelik Dönemi

Twitter, birçok kullanıcının haberleri ve trendleri takip ettiği önemli bir sosyal medya platformu. Twitter içerisinde oluşturulacak abonelik sistemi ile kullanıcılar attıkları tweet'lerde yeni özelliklere sahip olacak. İşte o özelliklerden bazıları:

Tweet'i Geri Alma Özelliği

Tweet'i geri alma özelliği, atılan tweet için önizleme fırsatı sunuyor. Bu önizleme süresi 30 saniye. Bu özellik Twitter Blue abonelerinin tweet'i atmadan önce 30 saniye kadar önizleme yapabilmesini sağlıyor. Bu 30 saniye içinde attığınız tweet'i geri alabilir ya da düzenleyebilirsiniz.

Okuma Modu Özelliği

Gündemin en yoğun şekilde takip edilebildiği Twitter, kullanıcılara gündemdeki haberleri takip ederken okuma modu seçeneği ile reklamsız bir okuma yapma fırsatı sunuyor. Ayrıca Twitter, Twitter Blue abonelerine reklamsız bir akış imkanı tanıyor.

Koleksiyonlar Oluşturma

İlginizi çeken içeriklere ve kişilere daha rahat bir şekilde ulaşmanız için Twitter Blue içinde koleksiyonlar oluşturma şansınız da var. İstediğiniz içerikleri favorilerinize ekleyerek bu koleksiyonları oluşturabiliyorsunuz.

Türkiye'de Abonelik Ücreti Ne Kadar?

En çok merak edilen detaylardan biri de Twitter Blue'nin abonelik ücretinin ne kadar olacağına ilişkin. Twitter tarafından yapılan açıklamalara göre ABD için 2,99 dolar; İngiltere'de 2,49 sterlin ve Türkiye için bu fiyatın 30,99 TL olacağı söylendi.

Twitter Blue Aboneliğinin Avantajları

Twitter Blue, birçok şirketle birlikte ortak çalışmalara başladı. Önemli haber takip etme sitelerinden biri olan Scroll ile sesli sosyal hizmet alanındaki haber bülteni Revue and Breaker ile anlaştı. Böylece bu yayıncıların içeriklerinin Twitter Blue aracılığıyla abonelerine ücretsiz bir şekilde ulaştırmaları mümkün olacak.

Twitter Blue aracılığıyla kullanıcılar herhangi bir sorun yaşadıklarında özel müşteri hizmeti hizmetinden faydalanabilecekler. Kişiselleştirme fırsatı sunan Twitter Blue sayesinde kullanıcılar uygulama görünümünü ve ikon rengini isteklerine göre düzenleyebilecekler.

Twitter tarihinde ilklerden biri olan Twitter Blue ücretli abonelik hizmeti şirketin büyümesinde ve ileriye taşınmasında önemli bir adım. Bu karardan sonra hisselerde yüzde 1.1 yükselme kaydedildi.Etiketler :
twitter, twitter blue, sosyal medya